zzr1400 zaje...mi

Temat na forum 'Skradzione Sztuki ;(' rozpoczęty przez pawloxx, Kwiecień 24, 2017.

1. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Niestety kolego ale jak masz hobby motocykl to wynajmujesz czy kupujesz mieszkanie flat tam gdzie mozna parkowac. Moja zona kilka razy plakala jak mowilem nie bo niema gdzie garazu postawic na motor.
    To samo z praca, jak zmienialem robote powiedzialem miejsce parkingowe na moto jest to moge pracowac.
    Szkoda moto ladna sztuka.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

2. pawloxx

pawloxx Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Honda Cbr 1100 XX,KAWASAKI ZZR1400
    Wasal.Niestety nie wszedzie w Londynie garaże są dostępne blisko miejsca zamieszkania.To samo tyczy się okoliczności Twojego życia.Rozumiem pasję motocyklową ale aby Tobą rządziła gdzie masz mieszkać?Motocykl był zawsze zaparkowany zdala od ulicy, słabo widoczny.Nie masz racji.Życie to nie tylko motocykl.Ja mam inne pasje jeszcze a dobrze płatnej pracy nie znienia się jak dziurawych skarpetek.No jeśli pracujesz w Costa Coffee to tak.Gdyby każdy mógł sobie zafundować garaż to byłoby pięknie.Co z właścicielami mieszkań w gdzielnicach gdzie nie ma garaży dostepnych?Mają sprzedać mieszkania?Masz dziwne priorytety.Najpierw moto później praca?

3. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    543
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Ja sprzedałem mieszkanie bez garażu po kradzieży

4. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    510
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    To rozumiem ze ubezpieczenie kupujuesz tylko na agreed value?? Czy chodzi Ci o to ze value przy zwyklym ubezpieczeniu wpisujesz wyzsze? Jak tak to nic Ci to nie da bo oni i tak wyplacaja cene rynkowa.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

5. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Dokladnie, mozesz wpisac co chcesz ale wyplata odszkodowania zawsze jest liczona od ceny rynkowej.

6. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    543
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Pytanie teraz brzmmi czy jak wpiszesz mniej to wyplaca ci mniej tak jak Wolfhound pisze?
    Na moj gust zawsze powinna byc rynkowa, wlasciciel to nie rzeczoznawca zeby sprzet wyceniac

7. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Zawsze wyceniaja rynkowo.

8. pawloxx

Browary:
    14
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Z wyceną bym się kłócił.Wolny rynek i wolna wola.Ubezpieczalnie mogą zapytać o koszt akcesorii oraz sam możesz stwierdzić ,że włożyłeś 100 roboczo godzin które wyceniasz na X wartości i tyle chcesz by pojazd był wart.Co do garażu to gdybyśmy w większości mieli garaże to kradzieży byłoby mniej.Złodziejstwo działa na zasadzie okazji oraz wyszkolenia złodzieja w specyficznym kierunku kradzieży.
    Na razie papiery wysłałem do ubez.Więc jak to mawia ksiądz w kościele "Módlcie sięęęęęęęęęęę".

jarzymek i CezaaR lubią to.
  9. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Pawel, juz wkrotce dostaniesz telefon z ubezpieczalni i jedyne o co Cie zapytaja to jaki miales przebieg. Potem wycenia motocykl po roczniku i po przebiegu. I musze przyznac ze wyceniaja o dziwo calkiem uczciwie, no przynajmniej ja tak mialem. Niestety potraca Ci excess (chyba ze miales ubezpieczony) i dlatego czek dostaniesz o te 400-700funtow mniejszy :(

10. pawloxx

Browary:
    14
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Piotrze.Muszę sprawdzić jakie dokładnie warunki claim miałem.Wiem,że odliczą.Myślę ,że około kafla odliczą.

11. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    560
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Pawloxx jak masz dobra prace w centrum to i garaz ci zalatwia uwierz. Zreszta nie jestem tutaj zeby sie klocic ale jak ktoa bardzo chce to znajdzie jakies miejsce parkingowe ktore jest w miare bezpieczne.

12. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Przez wiele lat dojezdzalem do pracy motocyklem, ale mialem szczescie bo w budynku bylo... 8 miejsc parkingowych dla motocykli i udalo mi sie zdobyc jedno. Gdybym musial parkowac na ulicy to darowalbym sobie, w Londynie to za duzo ryzyko...

13. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    157
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Co oni z tym pozniej robia? na czesci wszystko idzie czy w kontener i afryka? Etc Tak sie zastanawiam ile kradzionych czesci jest na eBayu

14. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    455
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    A tak przy okazji ubezpieczenia to mi Bennetts niedawno przedłużył automatycznie ubezpieczenie mimo, że przecież w zeszłym roku zajumali mi moto. Musiałem dzwonić i prostować.
    Po części to moja wina bo w umowie jest automatyczny renewal ale liczyłem że skoro motocykl został skradziony to im to w systemie się pokaże.

15. patryczysko

patryczysko Beztroski Posiadacz

Browary:
    45
    Miasto:
    Windsor
    Motocykl:
    Hayabusa
    Współczuję stary..A co do kradzieży jak chcą to i z garażu zajebia.

16. Wolfhound

Wolfhound Beztroski Posiadacz

Browary:
    19
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    jakies suzuki czy cos...
    Widze ze niektorzy maja watpliwosci otoz tlumacze:

Wpisywana kwota to kwota na ktora ubezpieczyles swoj motor.

Jesli wpiszesz ze 2K mimo ze masz receipt na 6K + akcesoria 3K to nie dadza ci wiecej niz 2K chyba ze z ich wlasnej nie przymuszonej woli. Lub mozesz isc do sadu ale nie wiem jak by sie to skonczylo. Dzieki Bogu nie mialem jak dotad takiego problemu.

Jesli wpiszesz 7K a wartosc rynkowa to 4,5K i motor masz w oryginale bez zadnych dodatkow to ciezko ci bedzie wyciagnac od nich wiecej niz 4,5K.

Jesli masz moto za 6k wartosci rynkowej i dodatki za 2k a ubezpieczyles na wartosc 10K i zajebali ci motor to jezeli masz rachunki na te 2k to dadza ci 8k, lub jezeli dodatkowo zalatwisz sobie jakies rachunki na nastepne 2K to wyplaca ci 10K.

Oprocz tego jesli motor mial kiedys np total loss to tez od wartosci rynkowej odliczaja z tego co pamietam 10% wartosci.

Jesli nie do konca dotrzymales warunkow umowy np moto nie byl zabezpieczony jak w polisie pisze to tez ci cos tam ujma.. roznie to bywa bo kazda sytuacja jest inna, jak i ubezpieczalnia i umowa z nia.

Czytajcie DOKLADNIE warunki ubezpieczenia bo kazda umowa moze sie roznic. W jednych moze byc na ile szacujesz swoj moto a w drugich jaka jest wartosc motoru na ktory jest ubezpieczenie wliczajac wszystkie przerobki akcesoria total.

gabik lubi to.
  17. pawloxx

Browary:
    14
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Moto mogą ukraść wszędzie.Na ulicy, z garażu, parkingu.Kwestia jacy są szybcy i czy mają do tego narzędzia.Kogo stać na mieszkanie w centrum?Ja na przykład mam jeszcze samochód służbowy do zaparkowania.Druga strona medalu to czym bliżej centrum tym drożej i o garaż ciężej no i drożej.Nie ukrywajmy.W Londynie jest dużo pojazdów i garaż to jak w totka wygrać.Równie dobrze mógłbyś wykupić comprehensive insurance i lać na garaż.Kradną wszystko co leci.Skutery, commutery, większe i droższe, super sporty jak gixery czy R6 które są lekkie i małe.Uważam,że nie ma recepty.Możesz tylko utrudniać im kradzież i nic więcej.Będziesz obserwowany pod sklepem czy domem i czy ukradną to zależy od wielu rzeczy na które nie ma się wpływu.
    --- Post updated ---
    Wasal. Ja się nie kłócę.Poprostu mam inne spojrzenie oraz myślę,że większość firm zasmieje się Tobie w oczy jeśli powiesz żeby załatwili Tobie garaż niedaleko domu na Twój własny pryw pojazd.Nie mają w tym interesu.
    Jeśli chodzi o droższe moto to rozbierają pewnie w tzw " dziuplach".
    Silnik do zzr1400 2nd gen to pewnie trzy tysiące,owiewki,lampy,elektronika,okablowanie.
    Gdzie lądują części lub całość?Pewnie kontynent Europy bo blisko i ryzyko mniejsze ze względu braku kontroli dokumentów.Jak mi ukradli poprzedniego sprzęta to szukałem części w ogószeniach i nigdy nic nie znalazłem.Nie znajdziesz niczego co nie jest standardowe bo rozpoznałbyś swoje części po niedoskonałościach lub sposobie przeróbki.
    --- Post updated ---
    Piotr. Nie każdy może używać motocykla do pracy.Ja muszę jechać służbowym vanem.Tu właśnie widać różnicę w myśleniu ludzi.Każdy ma inne okoliczności i nie da rady.

#57 pawloxx, Kwiecień 26, 2017
    Ostatnia edycja: Kwiecień 26, 2017
  18. Piotr

Browary:
    174
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Troche zrobil sie off-topic, ale chyba warto pociagnac...

Wolf, teoretycznie jest tak jak piszesz ;) Jezeli naprawde masz ubezpieczenie na 'guaranteed agreed value' to przy total loss dostaniesz taka wlasnie kwote. W rzeczywistosci jednak niemal wszyscy ubezpieczyciele oferuja ubezpiecznia oparte na 'market value', choc zawsze w trakcie wypelniania aplikacji na ubezpiecznie jestemy pytani o wartosc motocykla, prawda? To ze podajesz twoja wycene wartosci motocykla NIE oznacza ze zawarles umowe na 'guaranteed agreed value'. Tych polis jest naprawde malo, sa sporo drozsze i zawsze musisz przeslac ubezpieczycielowi dowod na np. modyfikacje ktore masz w motocyklu. Takze faktycznie warto dokladnie przeczytac maly druczek ;)

Pawel, w kwestii tego co sie dzieje ze skradzionymi maszynami, wg policji, wiekszosc jest rozbierana na czesci i laduje na ebayu, nie tylko w UK. Maszyny w calosci sa natychmiast wywozone poza UK, glowne rynki odbioru to Rumunia, Rosja, Polska i Balkany. Maly odsetek maszyn ma tworzone lipne document tutaj w UK i sa 'leganie' sprzedawane. Tylko uslyszalem od policji jak ukradli mi Fireblade kilka lat temu.

19. pawloxx

Browary:
    14
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Tak jak pisałem.Kontynent Europy.
    --- Post updated ---
    Czek przyszedł po 5 tyg od zgłoszenia.

20. tomis69

tomis69 Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Szczęście w nieszczęściu, że tak szybko przysłali czek. Co teraz kupujesz?

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!